sowie

Polityka, politycy, partie polityczne w Walbrzychu i okolicach

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2009-04-27 14:46

Ostatni komentarz: Ponoć w Parlamencie Europejskim łatwo mozna zarobić. Czy się stoi czy się leży 120 000e się należy.
dodany: 2009.05.16 23:15:46
przez: XYZ
czytaj więcej
Data newsa: 2009-02-13 09:40

Ostatni komentarz: Szanowni mieszkańcy Wałbrzycha głosujcie na Andrzeja Zibrowa. Gdyż jest to odpowiednia kandydatura na to stanowisko. Już jako prezes Wałbrzyskiej koksowni pokazał że jego działania są zdecydowane i zawsze osiąga wyznaczone cele.
dodany: 2009.03.19 20:20:10
przez: Marcin
czytaj więcej
Data newsa: 2008-12-12 11:26

Ostatni komentarz: Panie Prezydencie dajcie spokój ustap ze stanowiska bo i tak nic nie robisz,Doprowadziłeś Wałbrzych do ruiny nie wstyd Ci.
dodany: 2009.01.27 11:07:46
przez: jadzia
czytaj więcej
Oszczędności rządu w oczach PiS
2009-08-07 08:42

- Rząd oszczędza na najbiedniejszych – mówiła w Wałbrzychu posłanka PiS ziemi wałbrzyskiej Anna Zalewska. Jej zdaniem oszczędności zupełnie nie dotykają samych rządzących, natomiast z pewnością odczują je samorządy.
Według posłanki, szczególnie niekorzystne w przyszłości może się okazać zabranie pieniędzy wszelkiego rodzaju ośrodkom pomocy społecznej i wsparcia dla osób najuboższych. Mniej będzie na letni wypoczynek dzieci i młodzieży, kampanie informacyjne na temat rodzin zastępczych, dożywianie dzieci z ubogich rodzin oraz zasiłki dla najbiedniejszych. Oszczędności odczują też na własnej skórze organizacje kombatanckie. - Do tej pory kombatanci mogli liczyć na wsparcie w ważnych dla nich chwilach, przy organizacji okolicznościowych imprez rocznicowych, czy przy innych okazjach. Teraz, aby otrzymać dotację, będą musieli wystartować w konkursie, złożyć projekt i przejść całą biurokratyczną drogę. To może się dla okazać niewykonalne dla 80-letnich staruszków – wyjaśnia Anna Zalewska.


Lista oszczędności jest długa. Obcięte fundusze będzie miała straż pożarna i graniczna, policja, służba zdrowia i krwiodawstwo. - Niestety, nie widać oszczędności w administracji rządowej. W ministerstwach: szkolnictwa wyższego, edukacji, czy Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości liczba etatów wzrosła o kilkadziesiąt osób w każdym z nich. Rekordy rozrzutności bije ministerstwo sportu, które wypłaca gigantyczne nagrody pracownikom spółki PL 2012, przygotowującej zawody piłkarskie EURO, a wynagrodzenia wzrosły tam o 40 procent – wylicza posłanka.

Anna Zalewska przypomina też o sprawie ważnej dla lokatorów spółdzielni mieszkaniowych. - Lokatorzy mieszkań spółdzielczych mają czas do końca roku, aby złożyć wniosek o wykup mieszkania. Tylko do tego czasu będzie obowiązywać ustawa, regulująca tę sprawę. Niektóre jej zapisy zostały zakwestionowane przez Trybunał Konstytucyjny, a zatem po 1 stycznia 2010 roku ustawa będzie podlegać nowelizacji – wyjaśnia posłanka. Złożenie wniosku do 31 grudnia 2009 roku będzie podstawą do ubiegania się o sprzedaż mieszkania po cenach preferencyjnych.

szela / regionalnatv.plWróć
dodaj komentarz | Komentarze: