sowie

Polityka, politycy, partie polityczne w Walbrzychu i okolicach

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2009-04-27 14:46

Ostatni komentarz: Ponoć w Parlamencie Europejskim łatwo mozna zarobić. Czy się stoi czy się leży 120 000e się należy.
dodany: 2009.05.16 23:15:46
przez: XYZ
czytaj więcej
Data newsa: 2009-02-13 09:40

Ostatni komentarz: Szanowni mieszkańcy Wałbrzycha głosujcie na Andrzeja Zibrowa. Gdyż jest to odpowiednia kandydatura na to stanowisko. Już jako prezes Wałbrzyskiej koksowni pokazał że jego działania są zdecydowane i zawsze osiąga wyznaczone cele.
dodany: 2009.03.19 20:20:10
przez: Marcin
czytaj więcej
Data newsa: 2008-12-12 11:26

Ostatni komentarz: Panie Prezydencie dajcie spokój ustap ze stanowiska bo i tak nic nie robisz,Doprowadziłeś Wałbrzych do ruiny nie wstyd Ci.
dodany: 2009.01.27 11:07:46
przez: jadzia
czytaj więcej
Pakiet 50 miliardów
2012-10-15 13:59


Podatek transakcyjny oraz wyjścia, a także przepisy anty- -transferowe – to pomysły Ruchu Palikota na przeciwdziałania negatywnym skutkom w polskiej gospodarce. Projekt pod nazwą „Pakiet 50 miliardów” miałby przede wszystkim dotyczyć wielkich korporacji, które wyprowadzają kapitał za granicę, wykorzystują luki w prawie oraz zwolnienia z podatków. Jeden z pomysłów „Ruchu Palikota” polega na wprowadzeniu przepisów anty-transferowych. Takie zmiany miałyby ukrócić proceder ucieczki pieniędzy z naszego kraju.- Sieci hipermarketów płacą olbrzymi „haracz” firmom zagranicznym, które są właścicielami ich znaku. – tłumaczy Halina Szymiec - Raczyńska z „Ruchu Palikota”. - Przypuśćmy, że redaktor zakłada przedsiębiorstwo, które ma siedzibę na Cyprze i ma prawo do wykorzystywania jego nazwiska jako znaku firmowego. Wszystkie pieniądze jakie zarabia ten redaktor wysyła do swojej firmy w raju podatkowym. Jest to po prostu niemoralne – porównuje posłanka. Kolejny pomysł „Ruchu Palikota” polega na wprowadzeniu specjalnego podatku wyjścia.


Takie rozwiązanie miałoby na celu przeciwdziałanie istniejącej w Polsce luce prawnej. Dzisiaj firmy korzystają z dobrodziejstw zwolnień podatkowych na dany okres. Po tym czasie przekształcają się w inne przedsiębiorstwo, znowu uzyskując zwolnienie z podatku. W ten sposób zdaniem Ruchu Palikota dziesiątki miliardów złotych nie trafiają do budżetu państwa.- Każda firma, która uzyskała ulgi podatkowe w momencie, w którym zamyka działalność lub przekształca starą na niby nową, będzie musiała te pieniądze zwrócić. Krótko mówiąc oddać tę różnicę, którą by zapłaciła gdyby była na normalnych prawach – tłumaczy Szymiec – Raczyńska. Wśród pomysłów, które przedstawiła posłanka, znalazł się również plan zmiany w aparacie skarbowym państwa. Fiskus miałby przykładać większą wagę do monitorowania wielkich korporacji, a mniejszą do małych i średnich przedsiębiorców. Podatek transakcyjny z kolei byłby bronią przeciwko spekulantom, którzy wpływają na ceny walut i wartość polskiego złotego. Jak jednak wiadomo, od idei do ich realizacji zazwyczaj rozciąga się długa droga. Nie wiadomo także jak i czy te pomysły wpłynęłyby na wzrost gospodarczy w naszym kraju. Sgt. Pepper
źródło: 30minutWróć
dodaj komentarz | Komentarze: