sowie

Polityka, politycy, partie polityczne w Walbrzychu i okolicach

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2009-04-27 14:46

Ostatni komentarz: Ponoć w Parlamencie Europejskim łatwo mozna zarobić. Czy się stoi czy się leży 120 000e się należy.
dodany: 2009.05.16 23:15:46
przez: XYZ
czytaj więcej
Data newsa: 2009-02-13 09:40

Ostatni komentarz: Szanowni mieszkańcy Wałbrzycha głosujcie na Andrzeja Zibrowa. Gdyż jest to odpowiednia kandydatura na to stanowisko. Już jako prezes Wałbrzyskiej koksowni pokazał że jego działania są zdecydowane i zawsze osiąga wyznaczone cele.
dodany: 2009.03.19 20:20:10
przez: Marcin
czytaj więcej
Data newsa: 2008-12-12 11:26

Ostatni komentarz: Panie Prezydencie dajcie spokój ustap ze stanowiska bo i tak nic nie robisz,Doprowadziłeś Wałbrzych do ruiny nie wstyd Ci.
dodany: 2009.01.27 11:07:46
przez: jadzia
czytaj więcej
Wielkie serca mieszkańców - 53 Sesja Rady Miejskiej
2010-01-29 12:10

Pierwszą w tym roku sesję dzierżoniowscy radni rozpoczęli od podziękowań i gratulacji dla przedstawicieli dzierżoniowskiego sztabu „Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy”.

Ostatni finał był pod wieloma względami rekordowy. W Dzierżoniowie udało się zebrać więcej pieniędzy niż np. w Świdnicy czy Wałbrzychu, a przekazane przez mieszkańców ponad 71 tys. zł uplasowało nasze miasto na czwartym miejscu w województwie. Nad obsługą finału pracowało ponad 40 osób, 210 wolontariuszy oraz 74 firmy i instytucje. Wszystkim mieszkańcom i wolontariuszom radni złożyli podziękowania na ręce przedstawicieli dzierżoniowskiego sztabu. - Tegoroczny finał, mimo niesprzyjającej pogody był bardzo udany. Zaangażowanie firm i instytucji oraz rekordowa kwota, którą udało się zebrać dzięki hojności mieszkańców pozwala patrzeć z optymizmem na przyszłość WOŚP w Dzierżoniowie – mówił dzierżoniowskiego czasie obrad szef dzierżoniowskiego sztabu Jarosław Rudnicki. Styczniowa sesja była również okazją do uroczystego przekazania certyfikatu honorowego gospodarza wierzy ratuszowej. W tym roku został nim Maciej Lubiecki. Wieżę ratuszową licytowano już po raz ósmy i dzięki pomysłowi Tomasza Śnieżka udało się już w sumie zebrać prawie 20 tys. zł.


Uchwały

Najważniejsze uchwały podjęte podczas styczniowej sesji związane były z poszerzeniem dzierżoniowskiej podstrefy, nadaniem statutu Dziennego Domu Pomocy Społecznej i przyjęcia Miejskiego Programu Rozwiązywania Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na 2010 rok.

Uchwała, w której radni wyrażają zgodę na kolejne poszerzenie podstrefy jest pierwszym z koniecznych kroków, które należy podjąć by zwiększyć tereny przeznaczane pod inwestycje. Tym razem miasto i Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna starają się o zwiększenie dzierżoniowskiej podstrefy o 24 hektary. Dzierżoniów wciąż stara się pozyskiwać kolejnych inwestorów i by czynić to efektywnie konieczna jest niemalże natychmiastowa gotowość do przekazania terenu firmie, zainteresowanej uruchomieniem produkcji w mieście.

Zmiana w statucie Ośrodka Pomocy Społecznej i uchwalenie statutu

Dziennego Domu Pomocy Społecznej ma na celu sprawniejsze i wygodniejsze dla mieszkańców świadczenie usług klientom ośrodka oraz zwiększenie oferty miasta dla dzierżoniowskich seniorów.

W nowym budynku OPS-u, przy ul. Złotej, przyjmowani będą klienci ośrodka pomocy społecznej. Tutaj także ulokowana będzie administracja ośrodka. Dotychczasowa siedzibia, przy ul. Krasickiego służyć będzie wyłącznie potrzebom Dziennego Domu Pomocy Społecznej, którego zadaniem jest tworzenie oferty dla seniorów. W przyszłości miasto planuje także ulokowanie przy ul. Krasickiego siedziby „Uniwersytetu Trzeciego Wieku”. Istotna dla mieszkańców uchwała podjętą 25 stycznia dotyczyła konkursu „Piękna Fasada”. O sposobie promowania przez miasto wspólnot mieszkaniowych, inwestujących w swoje budynki napiszemy w kolejnym wydaniu „Gońca".Autor: www.dzierzoniow.pl


Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: