sowie

Polityka, politycy, partie polityczne w Walbrzychu i okolicach

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2009-04-27 14:46

Ostatni komentarz: Ponoć w Parlamencie Europejskim łatwo mozna zarobić. Czy się stoi czy się leży 120 000e się należy.
dodany: 2009.05.16 23:15:46
przez: XYZ
czytaj więcej
Data newsa: 2009-02-13 09:40

Ostatni komentarz: Szanowni mieszkańcy Wałbrzycha głosujcie na Andrzeja Zibrowa. Gdyż jest to odpowiednia kandydatura na to stanowisko. Już jako prezes Wałbrzyskiej koksowni pokazał że jego działania są zdecydowane i zawsze osiąga wyznaczone cele.
dodany: 2009.03.19 20:20:10
przez: Marcin
czytaj więcej
Data newsa: 2008-12-12 11:26

Ostatni komentarz: Panie Prezydencie dajcie spokój ustap ze stanowiska bo i tak nic nie robisz,Doprowadziłeś Wałbrzych do ruiny nie wstyd Ci.
dodany: 2009.01.27 11:07:46
przez: jadzia
czytaj więcej
Plebiscyt Kryształy i kamienie rozstrzygnięty!
2010-03-12 08:33

Zacięta rywalizacja o zwycięstwo w plebiscycie tygodnika 30 minut "Kryształy i kamienie - polityk roku 2009 regionu wałbrzyskiego" trwała do ostatniej chwili. Zwycięzców poznaliśmy podczas uroczystej gali, która w środę odbyła się w Teatrze Zdrojowym w Szczawnie Zdroju.
Gdy kilka minut po godzinie 17.00 liczba głosów oddanych na wszystkich kandydatów w naszym plebiscycie przekroczyła 10 tysięcy, wydawało się nam, że już nic się nie wydarzy. Za kulisami szczawieńskiego teatru śledziliśmy na bieżąco wyniki, szczególnie w kategorii „Polityk przyjazny człowiekowi”, w której co chwilę mieliśmy remis. Tymczasem w ciągu kolejnej godziny Czytelnicy, Widzowie i Internauci nadesłali ponad 1000 sms-ów! W chwili zamknięcia głosowania licznik pokazał 11134 głosy!
Widownię Teatru Zdrojowego w Szczawnie Zdroju wypełnili politycy nominowani we wszystkich kategoriach, parlamentarzyści, samorządowcy, urzędnicy, a także przedstawiciele organizacji pozarządowych i świata biznesu. Wszyscy z niecierpliwością oczekiwali na rozstrzygnięcia w poszczególnych kategoriach, a największą nerwowość wykazywali politycy, którzy byli najbliżsi sukcesu.
Jako pierwszy statuetkę kryształów odebrał prezydent Piotr Kruczkowski, zwycięzca w kategorii „Największy polityczny sukces”.
- To dla mnie wielki zaszczyt i wyróżnienie, ale także zwiastun zbliżających się wyborów samorządowych. Dziękuję za nominację w aż czterech kategoriach i za oddane na mnie głosy, co w tych okolicznościach było dość trudne - powiedział laureat.
Potem oczy wszystkich skupiły się na kobietach nominowanych do tytułu „Pierwsza dama polityki”. W tej kategorii rywalizacja o zwycięstwo, od pierwszego dnia głosowania, toczyła się między dwoma bezpartyjnymi radnymi Rady Miejskiej Wałbrzycha: Renatą Wierzbicką i Alicją Rosiak. Ostatecznie głosujący wybrali byłą przewodniczącą Rady Miejskiej Wałbrzycha.


- Dziękuję za wszystkie głosy oddane na mnie w tym plebiscycie. Organizatorom plebiscytu gratuluję pomysłu – podkreśliła Alicja Rosiak.
Po muzycznym przerywniku w wykonaniu Stella Trio (w składzie: Stella Wesołowska – fortepian, Cezary Futyma – obój, Dariusz Futyma – klarnet), odkryliśmy kolejne karty. Na scenę wkroczył szef Robert Ławski, by - na oczach przewodniczącego Rady Dolnośląskiej SLD Janusza Krasonia - odebrać statuetkę z kryształami górskimi za triumf w kategorii „Najbardziej obiecujący polityk”. Po nim po nagrodę za zwycięstwo w kategorii „Największe parcie na szkło” wyszedł wałbrzyski radny miejski Paweł Szpur.
- To która kamera mnie bierze – zażartował na wstępie laureat.
Po kolejnej muzycznej przerwie przyszedł czas na rozstrzygnięcie w kategorii „Polityk najbardziej przyjazny człowiekowi”, w której rywalizacja trwała do ostatniej chwili. Zwycięzcą okazał się zastępca prezydenta Wałbrzycha Piotr Sosiński, który o zaledwie 1,4 proc. pokonał Marka Szewczyka z Unii Pracy.
- Po czterech latach nieobecności na wałbrzyskiej scenie, ponieważ działałem na innych polach, mój wynik uważam za znakomity i wcale nie czuję rozczarowania – powiedział po ogłoszeniu wyników Marek Szewczyk.
Najtrudniejsze zadanie czekało osobę, która zajęła pierwsze miejsce w kategorii „Polityczna porażka roku”. Po statuetkę z kamieniem wyszedł na scenę Dariusz Lenda, wałbrzyski radny z SLD, który zajął pierwsze miejsce.
- Traktuję ten kamień jako podwalinę przyszłych sukcesów i cieszę się, że zwrócono na mnie uwagę w kontekście zbliżających się wyborów na prezydenta miasta – powiedział kandydat SLD na najwyższy urząd w mieście.
A po rozdaniu statuetek laureaci i goście gali udali się do restauracji Bohema na bankiet, podczas którego - do późnych godzin - prowadzone były rozmowy nie tylko na tematy związane z polityką.

Robert Radczak - regionalnatv.plWróć
dodaj komentarz | Komentarze: