Henryka Krzywonos, legendarna uczestniczka strajków w latach 80-tych XX wieku, przyjechała wesprzeć w przedwyborczych zmaganiach Katarzynę Mrzygłocką, kandydatkę do sejmu Platformy Obywatelskiej. – Zawsze staję po stronie ciężko pracujących – mówi Henryka Krzywonos. Pracowitość wymienia, jako jedną z najważniejszych cech posłanki Mrzygłockiej. Henryka Krzywonos wspomina swój poprzedni pobyt w Wałbrzychu i wizytę w zamku Książ. – Zamek piękny, ale raziło mnie, że ludzie palą wewnątrz papierosy i śmiecą niedopałkami. To był brak poszanowania dla tego pięknego zabytku – mówi. Tym razem do Książa nie udało się dotrzeć – program pobytu był napięty. Henryka Krzywonos i kandydatka Mrzygłocka spotkały się ze studentami w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej, a potem wzięły udział w kobiecej debacie „Porozmawiajmy o życiu”. Dawna motornicza i adopcyjna matka dwanaściorga dzieci jest bardzo zaangażowana w propagowanie obywatelskich postaw wśród Polaków. – Frekwencja w czasie wyborów jest bardzo ważna. Ludzie muszą iść do wyborów, interesować się wcześniej swoimi kandydatami, mieć dobre rozeznanie, przy czyim nazwisku postawić krzyżyk – podkreśla. Jednocześnie wylicza osiągnięcia Platformy Obywatelskiej i rządu premiera Donalda Tuska oraz jego samego.
– Takie wielkie mocarstwo jak Stany Zjednoczone uległo kryzysowi, a Polska niespecjalnie to odczuła. To zasługa rządzących. Nadchodzący rok może się okazać bardzo ciężki, więc nie wyobrażam sobie, aby ktoś inny rozpoczął rządy w naszym kraju – mówi Krzywonos. Katarzynę Mrzygłocką wspiera nie tylko dlatego, że dowiodła, że jest niezwykle pracowita, ale także dlatego, że jest kobietą. – Chciałabym, aby więcej kobiet było w parlamencie. Jesteśmy mądre, jesteśmy pracowite, potrafimy rządzić, czasem umiemy „z niczego zrobić coś”. Dlatego kobiety, które zdecydowały się na pracę w parlamencie, będę popierać i promować. Mogę obiecać, że zawsze mogą na mnie liczyć – zapewnia Henryka Krzywonos.
źródło: 30minut
Od 1 do 19 listopada przedszkola publiczne w całym kraju włączają się w akcję, organizując spotkania dla dzieci i rodziców poświęcone prawom dziecka, godności, szacunkowi i bezpieczeństwu. Tak będzie również w Dzierżoniowie.
czytaj więcejFundacja Pracodawcy Pomorza oraz Rada Regionów Konfederacji Lewiatan zwracają się do wszystkich firm zrzeszonych w Konfederacji Lewiatan o wsparcie akcji pomocowej dla powodzian Przedsiębiorcy-Przedsiębiorcom.
czytaj więcejW środę, 30 października, odbyło się posiedzenie Senatu Akademii Nauk Stosowanych im. Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu, w którym oprócz władz uczelni uczestniczyli również przedstawiciele jednostek samorządu oraz firm z regionu wałbrzyskiego.
czytaj więcejŚwidnica uzyskała dotację w ramach konkursu grantowego na realizację projektu „Cyberbezpieczny Urząd Miejski w Świdnicy”.
czytaj więcejWojewoda dolnośląski informuje, że od dnia 21 października 2024 r. producenci rolni, w których gospodarstwach rolnych powstały szkody w uprawach kukurydzy, buraków cukrowych, ziemniaków, soi, konopi włóknistych, tytoniu, chmielu, lnu, winorośli, ziół, słonecznika lub warzyw spowodowane wystąpieniem powodzi, która miała miejsce we wrześniu 2024 roku, w związku z którą wprowadzono stan klęski żywiołowej, mogą w systemie elektronicznym Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa składać wnioski o powyższą pomoc.