sowie

Polityka, politycy, partie polityczne w Walbrzychu i okolicach

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2009-04-27 14:46

Ostatni komentarz: Ponoć w Parlamencie Europejskim łatwo mozna zarobić. Czy się stoi czy się leży 120 000e się należy.
dodany: 2009.05.16 23:15:46
przez: XYZ
czytaj więcej
Data newsa: 2009-02-13 09:40

Ostatni komentarz: Szanowni mieszkańcy Wałbrzycha głosujcie na Andrzeja Zibrowa. Gdyż jest to odpowiednia kandydatura na to stanowisko. Już jako prezes Wałbrzyskiej koksowni pokazał że jego działania są zdecydowane i zawsze osiąga wyznaczone cele.
dodany: 2009.03.19 20:20:10
przez: Marcin
czytaj więcej
Data newsa: 2008-12-12 11:26

Ostatni komentarz: Panie Prezydencie dajcie spokój ustap ze stanowiska bo i tak nic nie robisz,Doprowadziłeś Wałbrzych do ruiny nie wstyd Ci.
dodany: 2009.01.27 11:07:46
przez: jadzia
czytaj więcej
Uchybienia w MZUK
2012-03-27 14:58

Drobne błędy w polityce rachunkowości, ale nic co mogłoby zagrażać funkcjonowaniu spółek miejskich – to wnioski rewidentów, którzy sprawdzali kondycję jednostek podlegających urzędowi w Wałbrzychu. - Nie wykazano rażących zaniedbań, ani żadnych nadużyć finansowych. – twierdzi Izabela Rachuba – Głód, kierowniczka referatu strategii i analiz Urzędu Miejskiego w Wałbrzychu. Najwięcej zaniedbań wykryto w Miejskim Zakładzie Usług Komunalnych. Z uwagi na to, że była to mała spółka, według prawa, nie było potrzeby przeprowadzać w niej corocznych audytów. - Szereg uchybień związanych z polityką rachunkowości i regulaminami został już w większości poprawiony. Spółka do końca marca zobowiązała się usunąć pozostałe błędy – tłumaczy Izabela Rachuba – Głód. Przypomnijmy, że zakład usług komunalnych w Wałbrzychu prowadzony jest obecnie przez Andrzeja Kosióra, byłego prezesa MPK. Spółka przejęła również rolę przewoźnika miejskiego, prowadząc komunikację zbiorową. Oddała jednak w większości zadania związane z porządkowaniem dróg miejskich pod kuratelę Zarządu Dróg, Komunikacji i Utrzymania Miasta. Zespół, który dokonywał audytu został powołany pod koniec sierpnia. Dlaczego? - Wiele działań części spółek miało charakter kontrowersyjny.


Najbardziej było to widać na przykładzie MPK, które zostało postawione w stan upadłości – mówi Szełemej. Audyty zostały przeprowadzone z udziałem rad nadzorczych. - Trafiły do nas w końcu listopada. Wnioski do przeprowadzenia korekt przez spółki komunalne. Wszystkie zalecenia zostały wykonane – zaznacza prezydent. Pod lupę wzięto MZB, MZUK, Aqua – Zdrój oraz Zamek Książ. - A jak wygląda sytuacja „spółki” miejskiej czyli gminy Wałbrzych? – pytamy. -Miesiąc po miesiącu realizujemy budżet oszczędnościowy. Każdy nowy wydatek może spowodować zachwianie – przyznaje Roman Szełemej. - A czy problemem jest fakt, że żaden z banków nie chce być kredytodawcą dla gminy Wałbrzych? Dwa przetargi za nami i żadnej oferty? - pytamy. - Sytuacja jest pod kontrolą Panujemy nad tym. Banki ostatnio zaostrzyły wymogi. Widać to m.in. na rynku detalicznym. Wiele gmin w Polsce ma ten problem – podkreśla prezydent. Zdaniem Romana Szełemeja Wałbrzych płaci obecnie za „błędy” poprzedniej ekipy. - Program oszczędnościowy trzeba było rozpocząć trzy, a może cztery lata wcześniej. Podobnie sprawa się ma w przypadku wydatkowania środków. Nie można konsumować więcej niż się otrzymuje – kończy. (para)

źródło: 30minut



Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: