sowie

Polityka, politycy, partie polityczne w Walbrzychu i okolicach

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2009-04-27 14:46

Ostatni komentarz: Ponoć w Parlamencie Europejskim łatwo mozna zarobić. Czy się stoi czy się leży 120 000e się należy.
dodany: 2009.05.16 23:15:46
przez: XYZ
czytaj więcej
Data newsa: 2009-02-13 09:40

Ostatni komentarz: Szanowni mieszkańcy Wałbrzycha głosujcie na Andrzeja Zibrowa. Gdyż jest to odpowiednia kandydatura na to stanowisko. Już jako prezes Wałbrzyskiej koksowni pokazał że jego działania są zdecydowane i zawsze osiąga wyznaczone cele.
dodany: 2009.03.19 20:20:10
przez: Marcin
czytaj więcej
Data newsa: 2008-12-12 11:26

Ostatni komentarz: Panie Prezydencie dajcie spokój ustap ze stanowiska bo i tak nic nie robisz,Doprowadziłeś Wałbrzych do ruiny nie wstyd Ci.
dodany: 2009.01.27 11:07:46
przez: jadzia
czytaj więcej
Wojna o Biały Kamień
2008-11-28 16:03

Wspólnota Samorządowa Biały Kamień – Konradów do tej pory słynęła w Wałbrzychu z działalności na rzecz lokalnej społeczności. Teraz jednak stała się polem walki. Pod koniec października 8 członków Rady Wspólnoty Samorządowej Biały Kamień – Konradów złożyło rezygnację z działalności społecznej w tym ciele. Powód? Jest ich kilka. W pisemnych rezygnacjach podnoszony jest brak możliwości realizowania swoich pomysłów oraz bezwzględna dominacja przewodniczącego Ryszarda Nowaka. - To jest działanie sterowane przez kogoś, ponieważ wszystkie pisma mają podobną treść - uważa przewodniczący. - Nie zamierzam jednak komentować tych pomówień, a osoby, które będą je rozpowszechniać, pozwę do sądu! Tymczasem z formalnego punktu widzenia wspólnota na Białym Kamieniu przestała istnieć. - Statut przewiduje, że Rada Wspólnoty Samorządowej składa się z 15 osób i pracuje kolegialnie - wyjaśnia Magdalena Kocur, sekretarz miasta Wałbrzycha.


- Uchwały rada podejmuje większością głosów przy obecności 8 osób. Wobec rezygnacji większości członków, rada wspólnoty na Białym Kamieniu przestała istnieć, co rodzi wiele problemów prawnych. Pierwszym jest odpowiedzialność za funkcjonowanie siedziby wspólnoty przy ul. Andersa. - Dziś nie ma prawnego opiekuna, a działa tam przecież świetlica środowiskowa, spotykają się tam kuratorzy sądowi, dyżurują miejscy radni oraz spotykają się zbowidowcy. W poniedziałek spotkamy się z radnymi Komisji Statutowo - Regulaminowej rady Miejskiej Wałbrzycha by omówić sposób zabezpieczenia tego obiektu. Kolejnym problem jest sama rada wspólnoty Biały Kamień – Konradów. - Wybory do wspólnot zaplanowane są na 10 kwietnia przyszłego roku. A statut mówi, że wyborów uzupełniających nie organizuje się na pół roku przed końcem kadencji – dodaje Magdalena Kocur. Jest także polityczne tło walki o wspólnotę na Białym Kamieniu. Ryszard Nowak, który jest także radnym miejskim, popadł w konflikt z władzami miasta po tym, jak najpierw wsparł, a potem stanął na czele protestu kobiet, które nielegalnie zajmowały mieszkania komunalne. W jego ocenie obecna sytuacja we wspólnocie to polityczny odwet. Tymczasem działacze Platformy Obywatelskiej uważają, że to radny Nowak stoi za próbą zorganizowania referendum w sprawie odwołania prezydenta miasta. - To bzdura! - oburza się Ryszard Nowak.

Źródło: Robert Radczak / 30minut



Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: