sowie

Polityka, politycy, partie polityczne w Walbrzychu i okolicach

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2009-04-27 14:46

Ostatni komentarz: Ponoć w Parlamencie Europejskim łatwo mozna zarobić. Czy się stoi czy się leży 120 000e się należy.
dodany: 2009.05.16 23:15:46
przez: XYZ
czytaj więcej
Data newsa: 2009-02-13 09:40

Ostatni komentarz: Szanowni mieszkańcy Wałbrzycha głosujcie na Andrzeja Zibrowa. Gdyż jest to odpowiednia kandydatura na to stanowisko. Już jako prezes Wałbrzyskiej koksowni pokazał że jego działania są zdecydowane i zawsze osiąga wyznaczone cele.
dodany: 2009.03.19 20:20:10
przez: Marcin
czytaj więcej
Data newsa: 2008-12-12 11:26

Ostatni komentarz: Panie Prezydencie dajcie spokój ustap ze stanowiska bo i tak nic nie robisz,Doprowadziłeś Wałbrzych do ruiny nie wstyd Ci.
dodany: 2009.01.27 11:07:46
przez: jadzia
czytaj więcej
Rozmawiali o Świdnicy
2017-02-10 13:30

Ścieżki rowerowe, nowe chodniki i oświetlenie wartości 4 milionów złotych, rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 1 i uporządkowanie parkingu w rejonie firmy „Colgate” – to tylko niektóre z inwestycji, jakie zrealizowane zostaną w 2017 roku na osiedlu Zawiszów w Świdnicy.


Pierwsze z cyklu spotkań Prezydent Miasta Świdnicy z mieszkańcami odbyło się w poniedziałek, 6 lutego na Zawiszowie. W Szkole Podstawowej nr 1 grupa blisko 40 osób zapoznała się z raportem dotyczącym bezpieczeństwa przygotowanym przez policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy, nowymi zasadami Budżetu Obywatelskiego oraz planem inwestycyjnym na rok 2017. Dyskusja trwała 3 godziny. Po przedstawieniu przez policję statystyk dotyczących bezpieczeństwa na osiedlu Zawiszów głos zabrała prezydent miasta Beata Moskal-Słaniewska, która przedstawiła inwestycje zakończone, a także te, które mają rozpocząć się w najbliższym czasie. Będą to przebudowy istniejących chodników wraz z budową nowych ścieżek rowerowych wzdłuż ul. Kazimierza Odnowiciela od ul. Gen. Władysława Andersa do ul. Henryka Pobożnego oraz wzdłuż całej długości ul. Henryka Pobożnego wraz z wymianą oświetlenia ulicznego oraz wzdłuż ul. Kazimierza Odnowiciela od ul. Henryka Pobożnego do ul. Esperantystów i wzdłuż ul. Waleriana Łukasińskiego do ul. Krętej, gdzie również zostanie wymienione oświetlenie uliczne. Koszt tych inwestycji to blisko 4 miliony złotych. -Takiej kwoty na inwestycje na osiedlu Zawiszów nie było od lat. Chcemy dzięki środkom unijnym przebudować najważniejsze szlaki komunikacyjne w tym rejonie miasta wraz z budową bezpiecznych ścieżek rowerowych, co jest początkiem naszych działań odnośnie stworzenia sieci ścieżek łączących wszystkie większe dzielnice Świdnicy – podkreślała w trakcie spotkania prezydent Świdnicy, Beata Moskal-Słaniewska.

Wśród problemów, które sygnalizowali mieszkańcy znalazły się te związane z hałasem na ulicy Kazimierza Wielkiego i Stęczyńskiego. Chodzi o wzmożony ruch TIR-ów w tym rejonie osiedla. Miasto wystąpiło do zarządcy drogi, czyli GDDKiA o wyłączenie ulicy Stęczyńskiego z ruchu samochodów ciężkich. Niestety, otrzymano decyzję negatywną umotywowaną tym, że w tej chwili nie ma możliwości przeniesienia transportu w inny sposób na drogę krajową nr 35. Jest jednak dobra wiadomość. - Obecnie tworzony jest plan zagospodarowania przestrzennego dla Osiedla Zawiszów i na pewno ujęte w nim zostanie wytyczenie nowej drogi, która przeniesie ruch bezpośrednio na łącznik. Otwiera to nam nowe możliwości. Będzie to jednak proces długoterminowy, kilkuletni - wyjaśniała prezydent Beata Moskal-Słaniewska. Już wkrótce rozwiązany zostanie problem, o którym mieszkańcy Zawiszowa mówili od kilku lat. Chodzi o kierowców TIR-ów, którzy podczas postojów przy zakładzie Colgate pozostawiali po sobie spore ilości śmieci. Urząd Miasta podpisał porozumienie z firmą, która na tyłach fabryki wybudować ma parking oraz zaplecze sanitarne dla kierowców. Prace ruszą jeszcze w tym roku.Autor: 30minut


Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: