sowie

Polityka, politycy, partie polityczne w Walbrzychu i okolicach

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2009-04-27 14:46

Ostatni komentarz: Ponoć w Parlamencie Europejskim łatwo mozna zarobić. Czy się stoi czy się leży 120 000e się należy.
dodany: 2009.05.16 23:15:46
przez: XYZ
czytaj więcej
Data newsa: 2009-02-13 09:40

Ostatni komentarz: Szanowni mieszkańcy Wałbrzycha głosujcie na Andrzeja Zibrowa. Gdyż jest to odpowiednia kandydatura na to stanowisko. Już jako prezes Wałbrzyskiej koksowni pokazał że jego działania są zdecydowane i zawsze osiąga wyznaczone cele.
dodany: 2009.03.19 20:20:10
przez: Marcin
czytaj więcej
Data newsa: 2008-12-12 11:26

Ostatni komentarz: Panie Prezydencie dajcie spokój ustap ze stanowiska bo i tak nic nie robisz,Doprowadziłeś Wałbrzych do ruiny nie wstyd Ci.
dodany: 2009.01.27 11:07:46
przez: jadzia
czytaj więcej
Młodzież posprzątała cmentarz
2016-04-29 10:46

Zespół Szkół Mechanicznych w Świdnicy od kilku lat bierze udział w akcji dzień.de | der- -tag.pl. Jest to akcja Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży, mająca na celu popularyzację wiedzy o sąsiednim kraju, skierowana do młodzieży, instytucji partnerskich z Polski i Niemiec oraz lokalnej społeczności.


Celem kampanii jest pokazanie, że współpraca Polaków i Niemców jest w stanie przynieść dużo pożytecznego. W tym samym czasie i pod jednym hasłem w obu krajach odbywają się dziesiątki projektów, które są organizowane samodzielnie przez młodzież i opiekunów. W tym roku młodzież z Zespołu Szkół Mechanicznych wzięła udział w Kampanii #2gether4more, akcji na 25-lecie Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży. Kampania polegała na przeprowadzaniu podczas polsko-niemieckich spotkań młodzieży akcji na rzecz lokalnej społeczności i z jej udziałem. Mają one na celu integrację obu tych grup i zwrócenie uwagi otoczenia na odbywające się w ich okolicy spotkania i długoletnią współpracę. Koordynator wymiany uczniowskiej Anna Foryś –Musik wspólnie z uczniami z Niemiec z partnerskiej szkoły Staatliche Berufsschule z Bad Kissingen i z uczniami ZSM, postanowiła posprzątać cmentarz przy Kościele Pokoju. - Podczas projektu młodzi ludzie powinni zastanowić się nad możliwością zaprezentowania sąsiedzkiego kraju w ciekawej formie oraz zrobienia czegoś pożytecznego dla otoczenia razem z lokalną społecznością. Ponieważ jestem w stałym kontakcie z opiekunem z Niemiec, poinformowałam go o tej akcji. Razem wybieraliśmy temat akcji i obmyślić jej formę. Młodzież przyjeżdżając do naszej szkoły wiedziała już, że będziemy wspólnie realizować taki projekt - mówi Anna Foryś-Musik:Sprzątanie trwało 2 godziny. Rzeczy, które zostały znalezione, zadziwiły wszystkich. Zgromadzono kilkanaście worków śmieci i nie tylko- drzwi, dywan, opony itp.. Wszyscy byli zgodni, że akcja zakończyła się pełnym sukcesem. Cmentarz wygląda czysto i zachęca do odwiedzania go przy okazji zwiedzania Kościoła Pokoju. Ponieważ każda akcja wspierana jest upominkami z PNWM, także tym razem otrzymaliśmy gadżety, które przekazane zostały młodzieży. Z akcji powstały zdjęcia, którymi młodzież podzieliła się w mediach społecznościowych, z użyciem hasztagu #2gether4more. Hasztag przekieruje treści na wspólną stronę internetową, która jest elementem kampanii łączącym Polskę i Niemcy.Autor: 30minut.pl


Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: